Festivaloví hosté poukazují na zanedbané město. Kulhánek (STAN) jako symbol úpadku, který zadlužil město i kraj

Karlovy Vary, město s mezinárodní pověstí a historickým lázeňstvím, se během posledních let proměnily v učebnicový příklad špatného hospodaření, zanedbané infrastruktury a promarněných investičních příležitostí. A jméno, které je s tímto úpadkem neoddělitelně spojeno? Politik Petr Kulhánek (KOA, STAN) bývalý primátor, hejtman a krátce také ministr pro místní rozvoj, bez vůle voličů.

Ošuntělé nádraží jako vizitka selhání

Návštěvníky Mezinárodního filmového festivalu vítá místo noblesy a elegance zapáchající Dolní nádraží, zanedbané autobusové stanice a okolí, které místo lázeňské noblesy připomíná post-apokalyptickou periferii. Co by mohlo být první chloubou města, je dnes první ostudou. Ani retro architektura by nemusela být problémem, kdyby se o ni město alespoň staralo. Jenže městská kasa zeje prázdnotou, stejně jako zájem o každodenní život běžných obyvatel mimo lesk kolonády. Předsedou dopravního podniku je řadu let Jiří Vaněček z ODS.

Kde končí město, začíná bída

Stačí přejít most přes Ohři do čtvrti Rybáře, a návštěvník se ocitne v úplně jiných Karlových Varech – těch skutečných. Tam, kde lidé žijí, ale kde se neopravují chodníky, neinvestuje do škol ani zeleně, natož do komunitních projektů. Důvod je jednoduchý, většina veřejných peněz míří do lázeňského centra, odkud profituje především soukromý sektor a hotelové lobby. Město se dlouhé roky neřídilo podle potřeb občanů, ale podle zájmů úzké skupiny podnikatelů.

Karlovarská občanská alternativa – experiment, který poškodil občany, aneb jak, ex- primátor ex-hejtman a občany nezvolený ministr zadlužil Karlovy Vary i celý kraj.

Za tímto vývojem stojí nejdříve osmileté vládnutí hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA), v jehož čele stál právě medii opěvovaný politik Petr Kulhánek. Bývalý primátor města a pozdější hejtman Karlovarského kraje roztočil veřejné rozpočty na plné obrátky, aniž by zanechal městu nebo kraji jakoukoli udržitelnou hodnotu. Investice se soustředily do okázalých, ale málo účelných projektů, zatímco základní infrastruktura chátrala. Výsledkem je ztracené desetiletí a rostoucí zadlužení všude tak, kde si Kulhánek pohrál s veřejným rozpočtem. Na bezhlavé a rozkulhané utrácení poukazovala opozice od začátku Kulhánkovo kariéry, ale marně. Kulhánkovo angažování fanatiků, politických vazalů, vždy rozumné a perspektivní hospodaření utlouklo pomyslnými čepicemi mávající většiny.

Kulhánek jako hejtman: víc slibů než výsledků

Ani v čele kraje se Kulhánek nepředvedl jako schopný manažer. Jeho působení bylo poznamenáno neefektivním rozdělováním prostředků, přebujelou byrokracií a promarněnými dotačními příležitostmi. Místo strategického plánování přišlo období stagnace. Kulhánek tak zadlužil nejen město, ale i Karlovarský kraj, čímž připravil půdu pro strukturální problémy, které se budou řešit ještě roky po té, co se veřejnost s Kulhánkem vypořádá po letošních volbách, kdy se zastupitel města, zastupitele kraj a ministr pro místní rozvoz cpe, prostřednictvím STAN s DOZIMETREM na kru do poslanecké sněmovny.

Ministr pro místní rozvoj: drahé fiasko

Petr Kulhánek se však nevyhnul ani velké politice. Jako „nikým nevolený“ ministr pro místní rozvoj, dosazený hnutím STAN, měl přinést digitální revoluci do stavebního řízení.

Realita?

Kolosální fiasko. Projekt digitalizace stavebního řízení (DSŘ), který měl být modernizačním skokem, skončil ostudou. Nejenže nebyl dokončen jeho předchůdcem Bartošem z PIRÁTŮ, ale celý tendr byl zrušen Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže kvůli vážným pochybením. A to vše za stovky milionů korun. Kulhánek navíc utrácel za audity další milióny, kdy se opět mediální blamáží falešných příslibů ukázala jeho pravá tvář politika, který slibuje mediálně podporované a zvrácené nesmysly od samého začátku, kdy už mnozí věděli, že je bitva dávno prohrána.

Nejvyšší správní soud v roce 2024 definitivně potvrdil verdikt, že ministerstvo aktuálně pod Kulhánkovým vedením porušilo zákon při zadávání zakázky.  Odborník Kulhánek opět vyhořel jako papírový čert, protože jeho slova pozbyla jakékoli platnosti a stala se jen dalším mediálním výkřikem do tmy. Další peníze daňových poplatníků byly vyhozeny oknem. Místo digitalizace máme další nefunkční byrokratický moloch a ještě větší dluh, který je jen dalším Kulhánkovým pomníkem, krizového manažera na jehož se sám Kulhánek pasoval jeko předem několikrát usvědčený Pinokio.

Shrnutí: Zanechal jen dluhy

Kulhánek jako politik nezanechal žádnou realistickou vizi, žádné skutečné výsledky. Jen schodky, nedůvěru veřejnosti a rozvrácené rozpočty. Karlovy Vary, Karlovarský kraj i Ministerstvo pro místní rozvoj. Všude, kde působil, zůstaly po jeho odchodu spálené mosty a rozpočtová propast. S médii v zádech se i zcela podprůměrný větroplach a falešný vizionář promění v „úspěšného politika“.  O Kulhánkovi dokonce prezident republiky Miloš Zeman veřejně prohlásil, že je líný a nic nedělá v souvislostmi, kdy nebyl schopen po řadě let zahájit opravu Císařských lázní, které se občanům doslova rozpadaly před očima.

Dnes se Karlovy Vary snaží přežít z vlastních sil s úvěry jako okovy na krku. Ale město ani kraj si už nemohou dovolit další „Kulhánky“. Česká veřejnost potřebuje politiky, kteří umí nejen rozdávat sliby, ale také je zodpovědně  plnit a dobře hospodařit. A hlavně ty, kteří dobře vědí, že město není jen výkladní skříní pro turisty, ale především domovem pro své obyvatele.

Díky falešné politice Kulhánka za dvanáct let opustilo Karlovarský kraj nevíce lidí, kteří už nikdy do rodného kraje nevrátí.

Zatím co jiný vy se hanbou propadal, tak Kulhánek bude opět bojovat falešnými argumenty, za vydatné pomoci servilních médií o vstup do poslanecké sněmovny.


Děsivé informace o kauze Dozimetr od začátku do konce

STAN JAKO MAFIE PRORŮSTAJÍCÍ DO POLITIKY