14 prosince, 2024

Vstup Ukrajiny do NATO v době války může spustit třetí světové válku

Bratislava – Členství Ukrajiny v NATO není daleko třetí světové války, komentoval slovenský premiér Robert Fico. Podle něj poslanci jeho strany vstup Kyjeva do aliance nepodpoří. Ovava z rozšíření války se může rozhořet ve chvíli, kdyby začaly platit závazky členských zemí v případě napadení jedné z nich. Pak by celé NATO vstoupilo do války podpisem vtupu Ukrajiny.  Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na probíhajícím summitu organizace, které se účastní i zástupci Slovenska, řekl, že Severoatlantická aliance si přeje, aby se Ukrajina stala jejím členem.

„Chápu přání Ukrajiny. Ale členství Ukrajiny v NATO je jen zárukou třetí světové války. Upřímně řečeno, i bez členství Ukrajiny v NATO nejsme od ní daleko, když se podíváme, jak některé vyspělé demokracie zatápí pod kotlem,“ řekl Fico v nahrávce, kterou zveřejnil na sociální síti.

Fico také tvrdil, že žádal slovenské ministry zahraničí a obrany, aby na summitu NATO trvali na tom, že členství Ukrajiny v NATO bude možné jen tehdy, pokud s tím budou souhlasit národní parlamenty členských států aliance a pokud budou splněny všechny podmínky.

Stoltenberg ve středu cestu Ukrajiny do aliance označil za „nezvratnou“. Členské země NATO na summitu ve Washingtonu také přijaly společnou deklaraci, která kromě jiného slibuje další vojenskou  podporu Ukrajině.


„Kdyby členství do NATO nebylo řešeno v době válečného stavu Ukrajiny s Ruskem, tak by takové nebezpečí neexistovalo. Zdá se, že někdo mimo Evropu si to ale velmi přeje, možná už jen proto, že USA a další země si z války na Ukrajině už pořádně vydělaly a stále je co dodávat a brát. To, že je válka neskutečný byznys svědčí jednoznačně při nahlédnutí do statistik výroby zbraní, kde USA vedou na plné čáře. A tam kde se vyrábí nejvíce zbraní na světě, tam se také nejvíce zbraní prodává. Pro největší výrobce zraní na světě je důležité mít to místo, kam se budou zbraně prodávat a je čím zaplatit, třeba úrodnou půdou, lesy nebo nerostným bohatstvím. Navíc vstupem další země do NATO se rozšíří prodejní síť amerických zbrojovek o nemalý trh.

Pak už stačí jen šikovně vyřadit z nákupů levnější evropské, či jiné konkurenty,  jako jsou například výrobci Gripenů, které v Čechách nesmyslně nahradí mnoho násobně dražší F 35 z USA včetně komplikované logistiky, mimo evropský kontinent . Teprve pak americké zbrojní závody mohou oslavovat. Už dnes všichni lidé ví, že Ukrajina bude po válce ekonomicky zcela v rozkladu, a po prvním výprodeji bude platil dluhy za zbraně rozprodáváním státního majetku často investorům, kteří si rozeberou celou zem podobně jako válečnou kořist za zlomek ceny. Navíc noví majitelé bez žádného vztahu k zemi, kterou získají budou jen ze svých obchodů profitovat, a tak vznikne další kolonie z post komunistické země, kde se bude drancovat, privatizovat a těžit tak, jak je v koloniích západu obvyklé. Příkladu zničených zemí a ekonomik, kde řádili západní podnikatelé je celá řada a  jejich výsledky kolonizace  jsou známé po celém světě. Na konci těžby zbude jen prázdný kráter a zubožení původní obyvatelé (otroci), kteří se stanou dalšími z řady migrantů bez vlastní identity, perspektivy a existence.

Mnozí Češi si v dnešní době nejhorší vlády v historii České republiky pod vedením Fialy (ODS) stále neuvědomují, že válečné strategie, provokace a konflikty jsou dlouhodobý a pečlivě připravený scénář, který hojně podporují ekonomiky největších výrobců zbraní. Aby vydělaly, tak zbraně musí samozřejmě prodávat a nejvíce zbraní se prodá ve válce, uvádí bezpečností poradce a krizový manažer PhDr. Michal Riško.

související články